Upozornění občanům – nelegální odkládání odpadu
Na posledním zasedání Zastupitelstva obce Doubravice byla obec upozorněna na vznikající černou skládku na obecním pozemku v prostoru u kontejnerů na železo a bioodpad.
Při kontrole místa bylo zjištěno, že zde dochází k opakovanému odkládání větví, pařezů, travních drnů, ale také stavební suti a dalšího odpadu, který na toto místo nepatří. Takové jednání je nepřípustné a náklady na odstranění odpadu hradí obec ze svého rozpočtu.
Obec proto zajistí úklid tohoto místa a zároveň žádá všechny občany, aby odpad odkládali pouze na místa k tomu určená.
Připomínáme, že po uzavření sběrného dvora v Plané mohou občané obce využívat sběrný dvůr FCC České Budějovice – Dolní, Dolní 1, České Budějovice, se kterým má obec uzavřenou smlouvu. Není proto důvod odkládat odpad na obecní pozemky.
Zároveň informujeme, že po schválení Směrnice o provozování kamerového systému bude v obci spuštěn kamerový systém, jehož součástí bude i ochrana obecního majetku a dohled nad veřejnými prostranstvími. Jeho cílem je především předcházet obdobným případům.
Děkujeme všem občanům, kteří svým ohleduplným přístupem přispívají k tomu, aby byla naše obec čistá a upravená.
Obec Doubravice





